23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Admin 23 Nisan 2024 Bizden Haberler
Dorlion Arama Ve Kurtarma Derneği Başkanından 23 Nisan Mesajı
23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve  Çocuk Bayramı

23 Nisan 1920 Mustafa Kemal’in Samsun’da başlattığı bir hareketin Amasya, Erzurum, Sivas’ta olgunlaşarak ve güçlenerek Ankara’da ulusal özgürlük ve bağımsızlık kararlılığını tüm dünyaya inançla haykıran Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür.
Dünya tarihinde örneği bulunmayan bu Meclis, yüzyılın en büyük askeri ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde; bir yandan savaş yorgunu ve yeterli silahtan yoksun güçleriyle Kurtuluş Savaşı’ını sürdürürken, öte yandan çağdaş, laik bir Cumhuriyetin kuruluş hazırlığını yapıyordu.
Bu Büyük “Gazi Meclis”in Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılına çağdaşlık yolunda, kuruluş değerleri ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda yeni atılımları gerçekleştirecek güçle başlayacağına inancımız tamdır.   

Yarın Ülkemizin Yönetiminde Görev Alacak Sevgili Çocuklar,

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, gelecek nesillere verdiği önemi şu sözleriyle ifade etmektedir; “Küçük hanımlar, Küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” Sözleriyle çocuklarımızın geleceğin umudu ve mimarı olduklarını belirtmiştir.
 
Sevgili çocuklar, kahraman milletimizin evlatları olarak, sizler ülkemizin yarınlarısınız. Geleceğimizi temsil eden değerli çocuklarımız, geçmişten aldığınız güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceksiniz.

Bu bağlamda; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104.yılını kutlamanın gurur ve mutluğunun içerisinde olduğumuz bu günde,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, yürek dolusu sevgiler sunuyorum.

Dorlion Arama  Ve  Kurtarma Derneği

Başkanı

Abdullah AYDINGÖR

Yorumlar

SPONSORLARIMIZ